تبلیغات

اساسنامه صندوق نیازمند بازنگری است/ حضور معلمان درهیئت امنا حاشیه امن برای سرمایه فرهنگیان می‌شود؟

اساسنامه صندوق نیازمند بازنگری است/ حضور معلمان درهیئت امنا حاشیه امن برای سرمایه فرهنگیان می‌شود؟حجت‌الله بنیادی کارشناس آموزش و پرورش و منابع انسانی در گفت‌و گو با حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان و برگزاری انتخابات در برای اعضای هیئت امنا عنوان کرد: گزارشی در کمیسیون آموزش مجلس درباره تحقیق‌وتفحص از صندوق ذخیره اعلام شد که در آن آمده است تعدادی از قرارداد‌های شرکت سرمایه‌گذاری فرهنگیان که به سرانجام موضوع قرارداد ختم نشده است، تبدیل به تهاتر با زمین معارض‌دار، پروژه‌های سنگین نیمه‌تمام، سهام نامرغوب شرکت‌ها و ... شده است و بازگشت سرمایه آن در هاله‌ای از ابهام شدید است.

وی ادامه داد: همین بند از گزارش نشان می‌دهد صندوق ذخیره فرهنگیان، به دلایل ضعف در اساسنامه و سازوکار مدیریت و نظارت به شکل‌های مختلف و در سالیان متمادی از بدو تأسیس مورد چپاول و غارت قرار گرفته است.

بنیادی تصریح کرد: تنها وجه اشتراک خرید این شرکت‌های نامتناسب و ناهمگون در زمینه‌های مختلف، زیان ده بودن؛ ورشکستگی، اشکال در مالکیت بوده است.

کارشناس آموزش‌وپرورش ومنابع انسانی گفت: افراد پشت پرده این رویداد‌ها و بهره‌برداران اصلی این صندوق با انتخاباتی تشریفاتی و وارد کردن معلمان به این مجموعه سعی بر استمرار این چپاول، دست‌اندازی و سرپوشش نهادن بر آن با دفاعیه‌ای با عنوان حضورنمایندگان معلم درصندوق را دارند.

** خرید شرکت‌های تو در تو در کوتاه مدت نبوده است

بنیادی تصریح کرد: از سوی دیگر خرید این شرکت‌های تو در تو و ورشکسته، زمین‌های معارض دارد و... قطعاً نمی‌تواند در یک دوره کوتاه رخ داده باشد. اگر راه‌های این تخلفات و برباد دادن سرمایه معلمان صدیق و مخلص با اصلاح اساسنامه و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی بسته نشود، تنها نتیجه عضویت معلمان در صندوق فراهم کردن شرایط بهتر و امن‌تری برای استمرار چنین رویه است.

وی گفت: تنها دلیل چنین رویدادی ضعف در اساسنامه این صندوق است که بهتر بود جناب وزیر ابتدا نسبت به بازنگری و تصویب آن اقدام می‌کرد.

کارشناس آموزش‌وپرورش و منابع انسانی یادآورشد: باید از نمایندگانی که برگزاری انتخابات را برای عضویت معلمان با شرایط موجود اساسنامه‌ای صندوق تأیید کردند باید سؤال شود که در اساسنامه، فرایند‌های مدیریت، نحوه انتخاب اعضای هیأت امناء، هیأت مدیره صندوق و شرکت‌های وابسته چه تغییری رخ داده است که اکنون صندوق بابهره برداران بدون پشتوانه اساسنامه‌ای نسبت به برگزاری انتخابات و دخیل کردن معلمان در این اقدام نموده‌اند؟ آیا انتخاب دو معلم بدون تخصص و تجربه و با انتخاباتی تشریفاتی می‌تواند مانع از به هدر رفتن سرمایه معلمان در خرید زمین‌های معارض دار و شرکت‌های ورشکسته و... شود؟!

انتهای پیام/

ارس وب

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار